تبلیغات
دبستـــــــــــــــان بهـــــــــــــــــــاران - بهترین روش های برخورد با دختران
دبستـــــــــــــــان بهـــــــــــــــــــاران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


دسترسی سریعتر معلمان ودانش آموزان واولیامحترم به اطلاعات مورد نیاز جهت شکوفایی بیشتر .

مدیر وبلاگ : معاون آموزشی کیانی
نظرسنجی
دوست دارید چه مطالبی را در وبلاگ در اختیار داشته باشید؟

بهترین روش های برخورد با دختران

 

پدر و مادر باید بدانند از آن جایی که تمایل پسران با دختران فرق می‌کند، در برخی مسائل هم تفاوت دارند . نباید فراموش کرد که پسران، رفتار با جنس مخالف را از مادر می‌آموزند و دختران از پدر یاد می‌گیرند. بنابراین، اگر پدری طبیعت وجودی دختر خردسالی را نشناسد و آن‌طور که خودش می‌خواهد، با او رفتار کند، این مساله بین پدر و دختر، فاصله می‌اندازد.

درباره‌ی پسران نیز مادران با مشکل مواجه می‌شوند زیرا پسران حتی اگر کوچک باشند،اعتماد به نفس را در این می‌بینند که خودشان از عهده‌ی مشکل‌های‌شان برآیند و نیاز به کمک بیش از حد یا ناز و نوازش ندارند.


درک رفتار

برخی از ما به‌طوركلی انتظار داریم که دختران در کارها همراهی‌مان کنند و پسران، یاغی و تنبل باشند، دختران را همیشه تشویق می‌کنیم که به مادران‌شان کمک کنند اما از پسران، انتظار کمک نداریم .

فرزندان‌تان را آن‌طور که هستند، بپذیرید، نه آن‌گونه که می‌توانند باشند

اگر می‌خواهیم فرزندان‌مان، خود را انسان‌هایی با ارزش تصور کنند، باید آنان را با تمام کاستی‌های‌شان بپذیریم. ما باور داریم که برای فرزندان‌مان، ارزش قائلیم و گاهی نیز آن را بازگو می‌کنیم اما بیش‌تر وقت‌ها، رفتار ما با گفتارمان تناسب ندارد. ما باید به آنان ثابت کنیم بدون توجه به این‌که چگونه عمل می‌کنند، برای آنان به عنوان یک فرد، ارزش قائلیم.

روبه‌رو شدن با یک دختر خشمگین

وقتی دختری از روی خشم، مادرش را بی‌ارزش می‌خواند، به احتمال‌ زیاد به علت خشمی‌ است که او نسبت به خود، احساس می‌کند. از این‌رو، این احساس را روی مادرش، فرافکنی می‌کند. بیش‌تر مواقع، وقتی یک دختر نوجوان، عصبانی می‌شود، نه تنها با آشوب هورمون‌ها و احساس‌هایش روبه‌روست، بلکه احساس بی‌ارزشی می‌کند. دختر نوجوان در این سن و سال، با یک به هم‌ریختگی درونی و بیرونی روبه‌ورست. این احساس را که به او دست داده، دوست ندارد و به همین دلیل، احساس خود را روی مادرش، فرافکنی می‌کند. مادری که به او اعتماد دارد، او را می‌شناسد و به شکلی عمیق، او را درک می‌کند.مادر یک دختر نوجوان باید صبر و شکیبایی زیادی داشته باشد . باید دیدگاهی وسیع داشته باشد و او را به شکلی که لازم است، درک‌ کند. مادر می‌تواند اعتماد و اطمینان دخترش را نسبت به خود، بیش‌تر کند و برای رسیدن به این مهم، لازم است که سرنخ‌های احساسی و عاطفی او را پیدا کند.
مادر مدیر و دانا، خشم دخترش را در این مرحله از زندگی، به حساب در حال رشد بودن او می‌گذارد. البته گاهی وقت‌ها مادر باید به دخترش بیاموزد که خشمش را کنترل کند. اینکه بیاموزیم خود را کنترل کنیم، بخشی از برنامه‌ی رسیدن به بلوغ و بزرگی است.مواقعی هست که باید بگذارید دخترتان فریاد بکشد. احساس‌های ناخوشایندش را آنقدر تخلیه کند تا به آرامش برسد. در بسیاری از مواقع، وقتی دختر به شدت خشمگین می‌شود، بهتر است مادرش از صحنه بیرون برود و بگوید: «من نمی‌توانم حرف‌های تو را تحمل کنم. بهتر است که نیم ساعت، تنها بمانم.» اگر ترک کردن اتاق، امکان‌پذیر نباشد، شاید چند ثانیه سکوت، نتیجه‌ی دلخواهی بدهد.

تغییر کردن با دختران‌مان

برای آنکه در دوران نوجوانی دخترمان، به او نزدیک‌تر بمانیم، باید در کنار او و با او تغییر کنیم. این بدان معناست که روش‌های مقتدرانه را کنار بگذاریم و رفتاری دوستانه‌تر در قبال دخترمان در پیش بگیریم.

برای آنکه به دختران‌مان نزدیک‌تر شویم، لازم است به آنان، آزادی بیش‌تری بدهیم و مسوولیت‌های جدیدی را به آنان واگذار نماییم.

به او احترام بگذارید

سعی كنید او خودش را از لحاظ جسمی و شخصیتی دوست داشته باشد. این واقعیت ها را حتماً با او در میان بگذارید كه:
الف- دختران در سنین رشد نیاز به تغذیه خوب و سالم دارند.
ب - رژیم غذایی نامنظم و موقت فایده ای ندارد.
ج - او بدنش را برای توانایی ها و عملكردش نیاز دارد نه برای شكل ظاهری آن. او را تشویق كنید كه فعالیت های ورزشی انجام دهد. دخترتان را به انجام فعالیت های ورزشی گوناگون تشویق كنید. حداقل پیاده روی را فراموش نكنید! دخترانی كه فعالیت های جسمی دارند كمتر به كارهای خلاف و غیراخلاقی روی می آورند. فعال ترین دختران اصولاً پدرانی دارند كه در فعالیت ها با آنان همراهی می كنند.

با مدرسه او در ارتباط باشید

سعی كنید به طور منظم به مدرسه او بروید و از برنامه ها و سیاست های مدیر مدرسه آگاه شوید و در صورت امكان به طور داوطلبانه در برخی از فعالیت ها شركت كرده و از اوضاع فرزندتان اطلاع كامل حاصل كنید.

خود را وارد كارهای او كنید

بكوشید در ورزش، بازی، تفریح و حتی مهمانی، حداقل در مسیر راهی كه می رود دوستانه او را همراهی كنید. او را تشویق كنید كه كیفیت كارهایش را بالا ببرد و به او اطمینان دهید كه در صورت لزوم از او حمایت می كنید.

جهان بهتری برای دخترتان فراهم كنید

جهان امروز خطرات بی شماری برای دختران دارد. انزوا و كنترل بیش از حد نیز سودی ندارد زیرا معنی آن این است كه شما به دخترتان اعتماد ندارید، در عوض سعی كنید با همكاری والدین دیگر محدوده امنی را برای او فراهم سازید تا او و دوستانش در آن محدوده آزادانه حركت كنند و فكر نكنند پسر بودن لزوماً بهتر از دختر بودن است.

از دخترتان در كارها كمك بخواهید

گاهی اوقات برای وی از كارهای تان بگویید. در صورت امكان او را یك روز به محل كار خود ببرید تا از نزدیك شاهد زحمات شما باشد. بد نیست كه گاهی اوقات قبوض ماهیانه را كه پرداخت می كنید، به او نشان دهید تا مدیریت مالی را از همین حالا بیاموزد و بداند كه ممكن است لازم باشد او نیز روزی كار كند و هزینه ها را تقبل نماید. بدین ترتیب او با جهان كار و اقتصاد آشنا می شود.


از برنامه های مثبت استقبال كنید

برنامه های شاد و آموزنده و یا علمی را با خانواده تماشا كنید. فقط جنبه های منفی برنامه های تلویزیونی، رادیو و تلویزیون و حتی اینترنت را مطرح نكنید. مطمئن باشید برنامه های مثبت بسیاری نیز در این رسانه ها وجود دارد كه حتی دخترتان می تواند به آن بپردازد.

از پدران دیگر نیز بیاموزید

می توانید در مسایل مختلف از تجربه تربیتی، آموزشی و یا حتی شغلی دیگر پدران نیز استفاده كرده و اطلاعات خود را افزایش داده و به روز كنید و بدین ترتیب روابط اجتماعی و روابط میان خود و خانواده خود را استحكام بخشید. تجربه های گروهی در این زمینه بسیار ارزشمند هستند.

دختران بیشترین وارثان ویژگی های پدر

یك دانشمند علوم ژنتیك استرالیایی ثابت نمود كه پسرها شاید از لحاظ اندام و قیافه شبیه پدر خود شوند، اما این دختران هستند كه ویژگی های رفتاری پدر را به نسل بعد منتقل می كنند و در این بین پسران فقط ناقل ویژگی های رفتاری خانواده مادری خود هستند. ویل مكینتاش با ارایه نتایج مطالعات خود در دانشگاه ملبورن مدعی شد كه بر اساس مطالعات او دخترها خصوصیاتی مانند ترس، شجاعت، خلاقیت و حتی مهارت های فنی را از پدران خود به ارث می برند. وی معتقد است چنان چه علاقه مند به انتقال ویژگی های شخصی خود به نسل آینده هستید دعا كنید كه خداوند فرزند دختری به شما عطا كند! حتی نظریه پردازان علمی نیز بهتر است هنگام برخورد با باورهای اجتماعی جانب احتیاط را رعایت كنند. باورهای شخصی و اجتماعی دیوارهای بلندی هستند كه عبور از آن ها احتیاط، مهارت و پشت كار فراوان می طلبد.


حتی اگر تمام دانشمندان زمین و زمان جمع شوند و بگویند ژن های رفتاری یك مرد از طریق فرزندان دختر او منتقل می شوند باز بسیاری از مردان این خبر را با اكراه می خوانند و با مقاومت آن را می پذیرند، باورهای نادرست ریشه در اعماق وجود انسان ها دارند و عبور از این باورها و دیدن هستی به صورت واقعی و همان طوری كه هست، هنری است كه تنها از انسان های باشعور و فهیم برمی آید. شاید بسیاری از مردان حاضر در سخنرانی آن دانشمند استرالیایی هنوز هم دعا كنند كه خداوند به آن ها فرزند پسری عطا كند! هر چند كه این اتفاق به قیمت عدم انتقال ویژگی های فردی آن ها به نسل بعدی تمام شود.

نوع مطلب :
برچسب ها : بهترین روش های برخورد با دختران،
لینک های مرتبط :
معاون آموزشی کیانی
شنبه 23 فروردین 1393
جمعه 17 آذر 1396 03:36 ب.ظ
Hmm it looks like your site ate my first comment (it was extremely long) so I guess I'll just sum it
up what I wrote and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
I as well am an aspiring blog writer but I'm still new to the whole thing.
Do you have any suggestions for inexperienced blog writers?
I'd genuinely appreciate it.
دوشنبه 25 فروردین 1393 04:36 ب.ظ
واقعا جالب بود، تا حالا فکر می کردم این پسرا هستن که شبیه باباشون میشن.
راستی قالب زیبایی انتخاب کردی.
موفق باشی عسیسم.
معاون آموزشی کیانیمــــــرسی عزیزم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
...........................


 ..........................
.......................

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

دریافت کد آپلود سنتر

.....................

بازی آنلاین


...........
....................
ابزار پرش به بالا ........ گفتم: خدایاازهمه دلگیرم،گفت: حتی ازمن؟گفتم: خدایادلم راربودند،گفت:پیش ازمن؟گفتم:خدایاچقدردوری،گفت: تویامن؟گفتم:خدایا تنهاترینم،گفت:پس من؟گفتم: خدایاکمک خواستم گفت:ازغیرازمن؟گفتم:خدایادوستت دارم گفت:بیشترازمن؟گفتم:خدایااینقدرنگومن ،گفت:من توهستم وتو من
Flying Icon
code By 20Tools.com -->
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای دبستـــــــــــــــان بهـــــــــــــــــــاران محفوظ است