تبلیغات
دبستـــــــــــــــان بهـــــــــــــــــــاران - بیمه طلایی فرهنگیان؛ تمدید، تحمیل یا تهدید
دبستـــــــــــــــان بهـــــــــــــــــــاران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


دسترسی سریعتر معلمان ودانش آموزان واولیامحترم به اطلاعات مورد نیاز جهت شکوفایی بیشتر .

مدیر وبلاگ : معاون آموزشی کیانی
نظرسنجی
دوست دارید چه مطالبی را در وبلاگ در اختیار داشته باشید؟

بیمه طلایی فرهنگیان سه ساله شد، در اولین سالی که این بیمه پایه گذاری گردید با استقبال زیاد همکاران مواجه گردید و اندک غروری در جامعه فرهنگی ایجاد کرد. چرا که تا قبل از آن بارها فرهنگیان در مراکز درمانی و داروخانه ها شاهد برخورداری بسیار آسان و بی دغدغه پرسنل برخی از موسسات و شرکتها بودند که بدون پرداخت هزینه و فارغ از هر بوروکراسی، خدمات رایگان دریافت می نمودند و با این ذهنیت و گذاشتن نامی جذاب طلائی به استقبال آن شتافتند.

شاید مبلغ تعهد سه سال قبل بیمه ایران جهت دندانپزشکی و عینک مبلغ قابل توجهی بود و با آن می شد تاحدودی نیازهای دندان و عینک را برطرف نمود ولی کم کم با رشد تورم و افزایش کاغذ بازی که البته از آغاز هم وجود داشت روند تغییر کرد. تغییر رویه مستمر در ارائه ی مدارک هنگام پذیرش در مراکز درمانی و داروخانه ها، تمسخر داروخانه چی ها هنگام ارائه کارت طلائی مبنی بر بی تفاوت بودن ارائه کارت، صرف وقت زیاد جهت ارائه مدارک به نماینده بیمه جهت پرداخت هزینه های صرف شده در مراکز غیر طرف قرارداد، که بارها به علت مشکلات این روند، همکاران از دریافت آن صرف نظر می نمودند! و مواردی دیگر باعث شد که انتقادها نسبت به این بیمه به ظاهر طلائی بیشتر گردد.http://sheklakveblag.blogfa.com/ پریسا دنیای شكلك ها


اما جالب تر از همه بخشنامه ی روز ششم اردیبهشت ماه به شماره ۷۷۷۰۱ دایره تعاون اداره ی آموزش و پرورش خمینی شهر بود که در آن تا دهم اردیبهشت ماه فرصت داده شده بود تا همکارانی که قصد انصراف، تمدید یا اضافه کردن نفرات بیمه خود را دارند سریعاً فرم مربوطه را پر نموده و به تعاون تحویل نمایند. نکته قابل تامل اینکه در این بخشنامه که عطف به بخشنامه وزارتی بود از مبلغ قرارداد اظهار بی اطلاعی شده و از تعهدات بیمه نیز صحبتی به عمل نیامده بود. در ضمن تاکید شده بود که در صورت انصراف فرد، امکان برقراری مجدد بیمه وجود ندارد. گویا قرار بود فرهنگیان چشم بسته قراردادی سفید را امضاء نمایند تا بعداً بیمه محترم ایران تعهدات و مبلغ مورد نظر را اعلام نمایند. انتظار تمدید یا انصراف از قراردادی که نه مبلغ و نه تعهدات آن مشخص است توسط فرهنگیانی که باید الگویی برای فرزندان و دانش آموزان خود در مسائل اجتماعی و حقوق فردی باشند به نوبه ی خود قابل توجه بود! شاید بیمه ایران نیز از دولت محترم الگو گرفته بود تا ببیند چه تعداد از فرهنگیان چشم بسته قرارداد تمدید را امضاء می نمایند و متناسب با آن تعهدات خود را بیان نمایند.

همانگونه که جناب آقای نوبخت سخنگوی محترم دولت در هنگام ثبت نام یارانه ها مکرراً می فرمودند: هرچه قدر آمار انصراف دهندگان بیشتر باشد، شیب افزایش قیمت حاملهای انرژی کمتر است و آنگونه شد که شد! در ادامه در بخشنامه ی روز هفدهم اردیبشهت ماه دایره ی تعاون اداره ی آموزش و پرورش خمینی شهر به شماره ۷۹۰۷۰ مجدداً فرصت هفت روزه ای به همکاران جهت تمدید و یا انصراف داده شد و در ضمن مبلغ ماهیانه بیمه مشخص و تنها به برداشتن شدن تعهد عینک و دندانپزشکی از جانب بیمه ایران اشاره گردیده بود که دلایل برداشته شدن این تعهدات نیز مبنی بر مشکل همکاران در استفاده از این خدمات در بعضی مناطق خود جای بسی تامل دارد!

سخنان وزیر محترم آموزش و پرورش جناب آقای دکتر فانی در آن روزها نیز قابل تامل است: دکتر فانی: «علی رغم افزایش تعرفه های درمان، بیمه ایران با توجه به احترامی که برای جامعه فرهنگیان قائل است، مقرر شد خدمات بیمه ای سال ۹۳ به ازای هر نفر ۲۶ هزار تومان ارائه شود که این رقم نسبت به مبلغ اولیه پیشنهادی کمتر است» جمله ی بیمه ایران با توجه به احترامی که برای جامعه فرهنگیان قائل است برای بسیاری از فرهنگیان نه تنها ملموس نیست بلکه تعجب برانگیز است، کافی است جناب آقای دکتر فانی تنها یک روز جهت ارائه مدارک پزشکی به نماینده بیمه به اداره آموزش و پرورش مراجعه نمایند تا رفت و برگشتهای همکاران را جهت گرفتن کپی های متعدد ببینند و احترام بیمه ایران را لمس نمایند.!! از طرف دیگر ایشان در پاسخ به سوال: آیا تمام ۲۶ هزار تومان را فرهنگیان پرداخت خواهند کرد؟ پاسخ می دهند: «با مذاکراتی که با معاون اول ریاست جمهوری داشتیم و صحبت هایی که با وزرای بهداشت وتعاون صورت گرفته به دنبال این هستیم بخشی از هزینه ها، از طریق وزارت بهداشت و یا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت شود.» بنده منظور دقیق از این پاسخ را متوجه نمی شوم ولی اگر منظور دست نیاز بردن جلوی وزارتخانه های دیگر و رسانه ای کردن این امر جهت کمک به بیمه فرهنگیان باشد، شاید این دور از شأن همکاران و خلاف رضایت قلبی آنها باشد. چرا که این امر این مثال را در ذهن آدمی می آورد که فردی دارای توان مالی برای بستگان خود از دیگران طلب کمک نماید که این امری ناپسند می باشد.

اگر وزارتخانه همانند سالهای قبل ردیفی جهت پرداخت قسمتی از هزینه را دارد که همان روال قبل را ادامه داده و هر از چند گاهی نیز به روال دولت قبل قسمتی از آن را پرداخت ننمایند و همکاران نیز که نجیب و فراموشکارند!! و عدم پرداخت چند ماهه در سالهای قبل را براحتی از یاد می برند و در صورت نداشتن ردیف و مشکل در پرداخت به صورت شفاف به همکاران اطلاع رسانی نماید تا همکاران خود تکلیف را بدانند.

ناگفته نماند که وزیر محترم جهت متضرر نشدن بیمه ایران یادآور گردیده اند که : «مقرر شد تمامی بیمه های مرنبط با آموزش و پرورش با بیمه ایران طرف قرارداد باشند، چرا که با توجه به پرهزینه بودن بیمه های خدمات درمانی استفاده از یک بیمه مشترک می تواند این هزینه ها را کاهش داده و جبران نماید.» این قبیل سخنان از وزیری که سالها در بدنه آموزش و پرورش قرار داشته و در پست های مختلف وزارتخانه بوده و آگاهی کامل از قراردادهایی همچون بیمه اتومبیل فرهنگیان و بیمه حوادث دانش آموزی که مبلغی نجومی را به بیمه ایران هدیه می نماید، دارند بعید می باشد. و سخن آخر اینکه فرهنگیان از دولت جدید انتظار دارند که با تدبیر مشکلاتشان مرتفع گردیده، ارزش معنوی و جایگاه آنها ارتقاء یافته و افزایش حقوق بر مبنای تورم که هیچگاه در دولت قبل به میزان واقعی اجرا نگردید و در اولین مصاحبه ی مطبوعاتی دولت جدید نیز از زبان آقای روحانی رئیس جمهور محترم، وجود این نقیصه تائید و قول به رفع آن توسط دولت جدید داده شد محقق گردد.

هر چند شاید با توجه به سخنان آقای لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی در جمع معاونین و مدیران نواحی آموزش و پرورش استان قم در اردیبهشت ماه تحقق این امر میسر نباشد. آنجا که ایشان می گویند: «تصور اینکه دولت خیلی پولدار و چاق است درست نیست دولت وضع مالی خوبی ندارد و شما در حال حاضر به دوران خشکسالی دولت خورده اید!» گویا هوای آسمان کارمندان دادگستری و بعضی دیگر وزارتخانه ها بارانی است اما آموزش وپرورش ؟!!!!

به امید روزهای بارانی /عبدالرضا زمانی abdolreza_zamani2000@yahoo.com

منبع:فرهنگیان نیوز – تدبیر
نوع مطلب :
برچسب ها : بیمه طلایی فرهنگیان؛ تمدید، تحمیل یا تهدید،
لینک های مرتبط : دبستان بهاران،
معاون آموزشی کیانی
سه شنبه 10 تیر 1393
جمعه 17 آذر 1396 09:18 ق.ظ
These are really wonderful ideas in concerning blogging.
You have touched some nice factors here. Any way keep up wrinting.
دوشنبه 27 شهریور 1396 02:25 ق.ظ
Thanks designed for sharing such a nice opinion, piece of writing is pleasant, thats why i have
read it entirely
چهارشنبه 18 مرداد 1396 11:01 ق.ظ
Hey there, You've done a fantastic job. I'll certainly digg it and personally suggest to my friends.

I'm confident they'll be benefited from this site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
...........................


 ..........................
.......................

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

دریافت کد آپلود سنتر

.....................

بازی آنلاین


...........
....................
ابزار پرش به بالا ........ گفتم: خدایاازهمه دلگیرم،گفت: حتی ازمن؟گفتم: خدایادلم راربودند،گفت:پیش ازمن؟گفتم:خدایاچقدردوری،گفت: تویامن؟گفتم:خدایا تنهاترینم،گفت:پس من؟گفتم: خدایاکمک خواستم گفت:ازغیرازمن؟گفتم:خدایادوستت دارم گفت:بیشترازمن؟گفتم:خدایااینقدرنگومن ،گفت:من توهستم وتو من
Flying Icon
code By 20Tools.com -->
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای دبستـــــــــــــــان بهـــــــــــــــــــاران محفوظ است